Pobiegliśmy za Bielikiem!

Ponad 120 zawodników, w tym 71 biegaczy wzięło udział w niedzielnym Gminnym Pikniku Sportowo – Rekreacyjnym „W pogoni za Bielikiem”. Na 11-kilometrowej trasie po raz kolejny spotkali się rowerzyści, biegacze i amatorzy Nordic Walking’u.

Najliczniej reprezentowaną grupą sportowców podczas pikniku byli biegacze, którzy wystartowali w drugim biegu „W pogoni za Bielikiem” z Siadła Górnego. Wśród 71 zawodników najszybszy okazał się reprezentant Z.CH. Police Krzysztof Pokrzywiński, który w 40 minut 21 sekund przebiegł dystans prawie 11 km. Drugi na metę, jak w roku ubiegłym, przybiegł Tomasz Waszczuk, a trzeci Tomasz Łużyński. W kategorii kobiet zwyciężyła Beata Pokrzywińska z Polic, która na metę stawiła się po 48 minutach. Drugie miejsce zajęła Paulina Wasilewska, trzecie natomiast Wioletta Murawska.

Tę samą trasę pokonali również rowerzyści, wśród których najszybszy okazał się Jarosław Uda. Pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety, była natomiast Marzena Janas. Uczestnicy rajdu rowerowego mieli na trasie do zaliczenia dodatkowe konkurencje. Wyjątkowe gratulacje otrzymał najmłodszy uczestnik rajdu Maksym Jonik (5,5 lat) oraz najstarszy – Marek Ziemniewicz (61 lat).

Do biegaczy oraz rowerzystów dołączyła w Moczyłach 23-osobowa grupa zwolenników Nordic Walking’u. Już po niespełna godzinie pierwsi piechurzy pokonali sześciokilometrową trasę.

Na mecie w Pargowie odbył się natomiast rodzinny festyn. Na wszystkich uczestników Gminnego Pikniku Sportowo-Rekreacyjnego „W pogoni za Bielikiem” czekało wiele wyjątkowych atrakcji - zawody sportowe dla dzieci i młodzieży, dmuchane zabawki, kule wodne czy euro bungee.

Głównymi nagrodami dla biegaczy, którzy stanęli na podium były bony towarowe na kwotę 300, 200 lub 100 zł. We wszystkich dyscyplinach wśród uczestników zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów wydarzenia. Partnerami i sponsorami wydarzenia byli Centrum Handlowe Auchan Kołbaskowo, Decathlon, NETTO Sp. z o.o, Przeclaw24.pl, Puls Przecławia, Gabinet Masażu Grzegorz Małowiecki, Sklep Runexpert oraz Klinika Urody Evita SPA.